500 439 972 BIURO@REGMAG.PL
Jak dobrać pastuch dla psa?
Jak dobrać pastuch dla psa?

Budowa elektrycznego ogrodzenia

 

Pastuch to urządzenie składające się z trzech elementów. Pierwszym z nich jest obroża dla psa, które generuje sygnały dźwiękowe oraz impulsy elektryczne. Drugim z nich jest drut ogrodzeniowy, który może zostać umieszczony do 10 cm pod ziemią, jeżeli zależy nam, aby granica była niewidoczna. Można także umieścić ją na ogrodzeniu, jeżeli nim dysponujemy i nie chcemy przeprowadzać dodatkowych wykopów. Końcówki drutu muszą zostać podłączone do centrali zasilającej. 

 

Schemat działania pastucha elektrycznego

 

W momencie, kiedy pies zbliża się do granicy wytyczonej przez drut, jego obroża generuje odstraszające go sygnały dźwiękowe. Jeżeli pomimo tego zbliża się do niej bliżej, wtedy zwierzę zaczyna odczuwać impulsy elektryczne. Podczas instalacji urządzenia, warto pamiętać, że jego działanie jest uzależnione również od głębokości umiejscowienia drutu. Jeżeli będzie on umieszczony zbyt głęboko to zalegająca na nim ziemia będzie blokować wysyłanie sygnałów. 

 

Czy pastuch jest bezpieczny dla psa?

 

Wbrew pozorom impulsy, które emitowane są przez urządzenie, nie są dla psa bolesne ani niebezpieczne, ale pozwalają na to, aby zniechęcić go przed ucieczką. Można dobierać ich moc odpowiednio do wagi zwierzaka. Pastuch dla psa działa również na posesjach o określonej wielkości. Ważne jest także dobranie modelu w taki sposób, by był odporny na wyładowania atmosferyczne, co wpływa na żywotność i komfort użytkowania produktu. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl