500 439 972 BIURO@REGMAG.PL
Regulatory temperatury. Sposoby wykorzystania termostatów
Regulatory temperatury. Sposoby wykorzystania termostatów

Posiadanie w domu sterowników temperatury to bardzo dobre rozwiązanie dla każdego. Oprócz możliwości sprawdzania temperatury w danym pomieszczeniu, za pomocą takiego małego urządzenia można również z powodzeniem nią sterować. Urządzenie to przede wszystkim podtrzymuje ustawioną wcześniej temperaturę. Jest również bardzo proste w obsłudze, zatem nikt nie będzie miał problemów z ich regulacją. Zazwyczaj opierają się one o prostą metodę włączania i wyłączania.

 

Rodzaje regulatorów temperatury

 

Na rynku dostępne są dwa główne rodzaje sterowników temperatury:

 

  • termostaty pokojowe mechaniczne - nie można ich niestety zaprogramować na dłużej, gdyż ich działania oparte jest na skurczaniu i rozkurczaniu mieszka, który generuje tym samym sygnał do całego układu grzewczego, czyli po prostu zamyka lub otwiera zawór. Są one bardzo tanie i niezwykle proste w obsłudze;
  • termostaty pokojowe elektroniczne - urządzenia te posiadają zaawansowany układ elektroniczny, który steruje małym silnikiem otwierającym bądź też zamykającym zawory grzewcze. Takie termostaty są bardzo trwałe, a przede wszystkim programowalne. Są również niestety nieco trudniejsze w obsłudze, ale firma montująca takie urządzenie z pewnością dołączy do niego szczegółową instrukcję. 

 

Zalety korzystania z profesjonalnych regulatorów temperatury

 

Zainteresowany takim rozwiązaniem ma do wyboru dwa różnie działające urządzenia - jedno nieco tańsze, drugie droższe, ale pozwalające na zaprogramowanie niezbędnych funkcji. Bez względu jednak na to, w jakie urządzenie zdecydujemy się zainwestować, z pewnością przyniesie ono wiele korzyści.

 

Przede wszystkim zaznaczyć należy możliwość sporego oszczędzenia pieniędzy. Energia cieplna jest bardzo droga, a odpowiedni system sterowania zapobiegnie skutecznie jej marnowaniu. Równie ważny jest komfort cieplny, którym spokojnie sterować możemy z jednego miejsca. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl