500 439 972 BIURO@REGMAG.PL
Przydatne akcesoria do kamer sportowych
Przydatne akcesoria do kamer sportowych

Na rynku mamy ogromny wybór różnego rodzaju kamer sportowych. W zależności od specyfiki naszych nagrań prawdopodobnie przy wyborze będziemy kierować się odmiennymi kryteriami. Ale to nie o kamerach chcielibyśmy dziś opowiedzieć, a o bardzo przydatnych akcesoriach do nich.

Od czego zacząć kompletowanie akcesoriów do kamery sportowej?

Uchwyty

Nie chcemy,  żeby kamera zmieniała nasze odczucia z uprawiania sportu podczas nagrywania. Chcemy mieć możliwość poruszania czy reagowania, w taki sposób jakby to wyglądało bez obsługiwania jakiegokolwiek dodatkowego sprzętu. Dlatego bardzo ważne jest dobranie odpowiednich uchwytów.

Kategorii mocowań jest bardzo wiele. Jeśli sport uprawiamy w kasku, mamy do wyboru szereg różnego rodzaju uchwytów na kask. Możliwe jest też zastosowanie opasek zakładanych na tułów, najczęściej stosowane przez biegaczy. Jeśli w naszym sporcie używamy sprzętu typu rower czy motocykl, sprawdzą się u nas uchwyty do rurek, na kierownicę czy inny stały element.

Dla piechurów możemy polecić statywy do ręki. Dają możliwość największej kontroli nagrywanego obrazu, a jeśli zastosujemy gimbale stabilizujące obraz, pięknie nagrane widoki murowane.

Sporty wodne

Zupełnie odrębną kategorią jest grupa sportów wodnych. Tutaj szukamy akcesoriów chroniących nasz sprzęt nagrywających przez niszczycielskim działaniem wody. Sprawdzają się różnego rodzaju wodoszczelne obudowy, jeśli planujemy umieszczać kamerę pod wodą. Dla nagrań na powierzchni polecamy różnego rodzaju uchwyty wypornościowe. Utrzymujące kamerę ponad wodą w przypadku jej wypadnięcia.

Futerały, obudowy

Czasami z jedną kamerą wozimy dużą ilość różnego rodzaju akcesoriów. Niezastąpionym gadżetem jest wtedy walizeczka czy etui, w którym możemy wszystko pomieścić, a w razie potrzeby również łatwo znaleźć i mieć pod ręką.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl