500 439 972 BIURO@REGMAG.PL
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Czujniki niezbędne w automatyce przemysłowej

Nowoczesny przemysł w dużej mierze opiera się na rozwiązaniach automatycznych oraz setkach pomiarów, niezbędnych dla sprawnego funkcjonowania i współpracy poszczególnych systemów. Dlatego tak ważna jest dzisiaj rola termopary, czyli jednego z rodzajów czujników. W naszej ofercie znajdziesz liczne rozwiązania dla automatyki przemysłowej, w tym wysokiej jakości termopary.

Czym jest termopara?

Czujnik zwany termoparą to prosty konstrukcyjnie sprzęt metalowy. Jego działanie opiera się na odkryciu, dotyczącym możliwości wykorzystania różnicy potencjałów do mierzenia temperatury. To zjawisko, odkryte już w XIX wieku, okazało się nieocenione w nowoczesnym przemyśle. 

Cechą charakterystyczną termopary jest duży zakres mierzonych temperatur. Zwykle sięga on kilkudziesięciu stopni Celsjusza na minusie i nawet kilkuset na plusie. Dzięki temu sprawdza się w kontroli pracy wielu urządzeń i maszyn przemysłowych, generujących wysokie temperatury. Czujniki typu termopara znajdują zastosowanie nawet w mierzeniu temperatury silników. Duży zakres mierzonych temperatur oraz liczne inne zalety sprawiły, że zastosowanie termopar jest dzisiaj bardzo szerokie.

Najważniejsze cechy czujników termopara

Dostępne w naszej ofercie termopary posiadają szereg zalet. Do najważniejszych należy zaliczyć:

  • szybki czas reakcji,
  • brak konieczności korzystania z zasilania dodatkowego,
  • niezawodność.

Każdy czujnik dostępny w naszej ofercie znajduje się w osłonie stalowej, która stanowi ochronę mechaniczną. Dodatkowo zapewnia ona wodoodporność urządzenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl