500 439 972 BIURO@REGMAG.PL
Obroża antyszczekowa-treningowa-pastuch. Co wybrać do treningu swojego psa?
Obroża antyszczekowa-treningowa-pastuch. Co wybrać do treningu swojego psa?

Obroża antyszczekowa

Jeżeli nie możesz oduczyć psa szczekania bez powodu idealnym rozwiązaniem będzie obroża antyszczekowa.  Obroże te w zależności od modelu posiadają tryby:

  • Dźwięk-wibracja-impuls elektryczny
  • Dźwięk-impuls elektryczny

Obroże  poprzez elektrody wyczuwają nasilenie drgań krtani, wtedy rozpoczynają pracę. W kolejności  dźwięk-wibrację-impuls elektryczny, albo w przypadku tańszych modeli dźwięk-impuls elektryczny.  Obroże rozpoczynają pracę na najniższych impulsach, jeżeli to nie uspokoi psa, natężenie impulsów będzie się zwiększać.  Urządzenia są wodoodporne, jednak pies podczas noszenia obroży nie może zanurzać się w wodzie, gdyż grozi to zalaniem urządzenia.  

 

Obroża treningowa

Twój pupil niechętnie współpracuje z Tobą podczas szkolenia? Zawiodły już wszystkie metody szkoleń? Warto wspomóc się obrożą treningową. Należy pamiętać, że trening psa powinien przebiegać razem z wyraźnymi komendami głosowymi.  Urządzenia te podobnie jak obroże antyszczekowe działają na zasadzie dźwięk-wibracja-impuls elektryczny. Różnica polega na tym, że rodzaj i natężenie impulsu wybieramy sami za pomocą pilota.

Obroże treningowe podobnie jak obroże antyszczekowe działają na zasadzie dźwięk-wibracja-impuls elektryczny.  Rodzaj impulsu i natężenie wybierasz sam za pomocą pilota.

Szkolenie należy rozpocząć od najniższego natężenia dźwięku, jeżeli pies nie będzie chciał współpracować, częstotliwość  można zwiększyć. Jeżeli pies nie reaguje na dźwięk, możemy zacząć używać wibracji, której natężenie również możemy kontrolować. Impuls elektryczny powinien być ostatecznością. Upomni i skarci Twojego psa za złe zachowanie, ale nie zrobi mu krzywdy.

 

Pastuch elektryczny

 Pastuch elektryczny pozwoli wyznaczyć Ci obszar, po którym może poruszać się Twój pupil.

Pastuch  składa się ze stacji nadawczej, obroży i linki oraz „flag”. System jest bardzo prosty w montażu i obsłudze.

Stacje nadawczą umieszczamy w domu w pobliżu gniazdka, aby zapewnić jej stały dopływ prądu. Linką wyznaczamy teren po którym porusza się pies. Należy ją wkopać w ziemię na głębokość od 1 do 3 cm.  W miejscach gdzie idzie przewód rozkładamy flagi, aby zobrazować psu obszar po którym z pełną swobodą może biegać. Obrożę zakładamy w taki sposób, aby przylegała elektrodami do skóry psa, ale tak żeby nie była za luźna, ani za ciasna.

Obszar podzielony jest na dwie strefy:

  • Ostrzegawczą
  • Korekcyjną

Jeżeli pies wejdzie w pierwszą strefę-obroża wyda sygnał dźwiękowy, jeżeli pies zignoruje dźwięk i pójdzie dalej, obroża wyda impuls elektryczny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl