500 439 972 BIURO@REGMAG.PL
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Elektryczny pastuch dla psa w parze z pracą trenera

Pastuch elektryczny dla psa to narzędzie, które umożliwia szybkie wytrenowanie zwierzęcia. Dla lepszej efektywności treningu, działanie elektrycznego pastucha dla psa powinno być wspierane przez pracę trenera. Chcąc nauczyć zwierzę omijania niedozwolonych obszarów, sygnałom dźwiękowym oraz impulsom elektrycznym powinny towarzyszyć komendy głosowe. Pozwoli to psu skojarzyć komendę z bodźcem.

Warto podkreślić, że elektryczny pastuch dla psa to urządzenie w pełni bezpieczne. Posiada ono stosowne certyfikaty, które są gwarantem tego, że pastuch elektryczny dla psa nie wyrządzi zwierzęciu krzywdy, a dyskomfort psa podczas treningu będzie minimalny. Warto mieć na uwadze, że trening z pastuchem to w dużej mierze działanie wykonywane dla dobra psa.

Elektryczne ogrodzenia dla psów – bezpieczeństwo przede wszystkim

Elektryczne ogrodzenie dla psa, znane również jako pastuch elektryczny, płot lub po prostu obroża treningowa, to nowoczesne urządzenie, które służy korygowaniu zachowań psa, chroniąc zwierzę przed ich ewentualnymi zgubnymi skutkami. Tego rodzaju ogrodzenia dla psa pozwalają wyznaczyć – np. w ogródku lub na podwórku – strefy dostępne dla pupila, a także te, które opiekun uznał za „zakazane”.

Ogrodzenia elektryczne dla psa – jak to działa

Ogrodzenie elektryczne dla psa pozwala wytyczyć ten dostępny dla zwierzaka obszar w jasny wizualnie sposób, np. przy pomocy dostępnych w zestawie flag lub grubej linii, jednak serce całego systemu bije gdzie indziej. Jest nim uwalnianie nieprzyjemnych dla psa bodźców; chcąc ich uniknąć, zwierzę będzie omijać pewne miejsca, w których zdaniem opiekuna nie powinno się znaleźć, jak okolice śmietnika czy podjazd do garażu. Wkraczając do strefy zakazanej, pies może spodziewać się wystąpienia sygnału dźwiękowego (w postaci pisku obroży), a w kolejnym etapie – również impulsu elektrycznego.

Elektryczne ogrodzenie dla psa – dostępne zestawy

Ogrodzenia elektryczne dla psów występują w wielu odmianach i rodzajach, jednak w sprzedawanych zestawach zazwyczaj znajdziemy m.in. takie elementy, jak obroża, nadajnik (urządzenie sterujące czy też pilot), zestaw nakładek na elektrody dostosowujące obrożę do długości sierści, kilkusetmetrowy kabel, linkę lub flagi do oznaczenia pola działania, a także elementy zasilające. Warto też wiedzieć, że poza kompletami stworzonymi do działania na zewnątrz, istnieją również takie przeznaczone do stosowania we wnętrzach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl