500 439 972 BIURO@REGMAG.PL
Wybór dzwonka do drzwi. Przegląd propozycji
Wybór dzwonka do drzwi. Przegląd propozycji

Dzwonek do drzwi może się wydawać drobiazgiem, którym nie warto sobie zawracać głowy. Jednak w dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez niego. Może się zdarzyć, że ktoś nie przyjmuje gości w domu, choć raczej trudno nam to sobie wyobrazić. Ciągle jednak odwiedza nas czasami listonosz, kurier czy dostawca żywności z internetowego sklepu. Przy słuchaniu muzyki, nawet niezbyt głośnej rozmowie czy przebywaniu w bardziej oddalonym pomieszczeniu, pukania do drzwi możemy po prostu nie słyszeć. Bez dzwonka do drzwi nie da się jednak funkcjonować.

Jaki dzwonek wybrać do swojego mieszkania?

Najbardziej ogólnie dzwonki do drzwi możemy podzielić na te przewodowe i bezprzewodowe.

Dzwonki przewodowe

Najbardziej tradycyjne i najczęściej ciągle chyba występujące w mieszkaniach. Rozwiązanie sprawdzone i popularne, ale czy najlepsze? Żeby taki dzwonek działał, musimy wcześniej w ścianie umieścić przewody. Jeśli znudzi nam się dźwięk, czy dzwonek się zepsuje i konieczna będzie wymiana lub naprawa, oznacza to niestety kucie ścian i spory bałagan w domu.

Dzwonki bezprzewodowe

Jedną z ich największych zalet jest bardzo łatwy sposób montażu. Nie potrzebujemy wiertarek, przewodów, zasilania. Przycisk możemy przykleić przy drzwiach nawet dwustronną taśmą klejącą. Nawet dziecko sobie z tym poradzi. Nie potrzebujemy również baterii do jego zasilania, co eliminuje kolejny kłopot, jakim jest ich wymiana. A do tego jest odpowiednio zabezpieczony, może więc być umieszczony zupełnie na zewnątrz budynku.

Odbiornik może się znajdować nawet do 150 m od przycisku, to oznacza, że możemy go umieścić nawet w najdalszym zakątku mieszkania, czy zabrać ze sobą do łazienki, jeśli planujemy długą kąpiel.

Możemy też wreszcie odetchnąć od dźwięku dzwonka, który natychmiast stawia człowieka na baczność. W dzwonkach bezprzewodowych to my sami wybieramy jaki dźwięk odpowiada nam najbardziej spośród 51 melodii. Do tego mamy jeszcze 4-stopniową skalę głośności. Każdy na pewno znajdzie dźwięk miły dla swojego ucha i dostosowany do potrzeb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl