500 439 972 BIURO@REGMAG.PL
Jak dbać o szczoteczki elektryczne do zębów?
Jak dbać o szczoteczki elektryczne do zębów?

Korzystanie ze szczoteczek elektrycznych ma bardzo wiele zalet dla zdrowia i higieny jamy ustnej. Dzięki tego typu urządzeniom codzienne szczotkowanie zębów zyskuje nową jakość. Czyszczenie zębów dedykowanym sprzętem elektrycznym pozwala na lepszą wydajność, dokładność i precyzję.

Zadbaj o główkę szczoteczki

Używanie klasycznych szczoteczek do zębów nigdy nie da takich efektów jak korzystanie ze szczoteczek sonicznych i elektrycznych. Jednakże prawidłowe działanie sprzętu wiąże się z jego regularnym czyszczeniem i pielęgnacją.

Pierwszym, o czym powinien pamiętać właściciel szczoteczki elektrycznej, jest jej czyszczenie. Codzienne przemywanie główki jest naturalnym działaniem. Dodatkowo warto przynajmniej raz w tygodniu wyparzyć głowice przed użyciem. Co więcej, wymienne główki szczoteczek elektrycznych wymagają regularnej wymiany. Są to elementy, które ulegają zużyciu i nawet prawidłowe przechowywanie i czyszczenie nie uchroni ich przed zniszczeniem. Nowoczesne modele mają specjalne systemy informujące o zużyciu końcówki, ale najczęściej należy kupić nową główkę po około 3 miesiącach.

Szczotkuj z głową

Kolejnym ważnym aspektem poprawiającym wydajność szczoteczki elektrycznej jest prawidłowa technika szczotkowania. Podczas używania elektrycznych szczoteczek nie należy przyciskać ich do zębów, ponieważ wpływa to na szybsze zużycie włosia. Ponadto szczoteczka może podrażnić szkliwo i dziąsła, zwłaszcza jeżeli jest zbyt twarda. Kolejnym istotnym warunkiem zapewniającym trwałość sprzętu jest jego odpowiednie lądowanie. Nie można dopuścić do całkowitego wyczerpania akumulatora, ponieważ może to wpływać na jego żywotność.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl