500 439 972 BIURO@REGMAG.PL
Zastosowanie tachometrów cyfrowych
Zastosowanie tachometrów cyfrowych

Tachometry, zwane także potocznie obrotomierzami, to urządzenia znane praktycznie każdemu mechanikowi, pozwalają bowiem na mierzenie prędkości obrotowej obiektów, w tym przede wszystkim wałów napędowych silników samochodów. Jakie jeszcze mają zastosowanie i w jaki sposób działają?

Jak działają nowoczesne tachometry cyfrowe?

Urządzenia te mierzą prędkości obrotowe dzięki odbieranym przez czujniki impulsom, które następnie są przetwarzane na impulsy elektryczne wskazujące liczbę obrotów w jednostce czasu (najczęściej w ciągu minuty). Najbardziej sprawdzonym sposobem na uzyskiwanie prawidłowych pomiarów są magnesy – te montowane są na wirującym elemencie, co pozwala na uniknięcie jakichkolwiek błędów w wynikach.

Jakie zastosowanie mają tachometry cyfrowe?

Tachometry mają zastosowanie przy wszystkich pojazdach mechanicznych, także maszynach rolniczych. To jednak nie jedyny sposób ich użycia. Takie obrotomierze pozwalają na kontrolowanie urządzeń, które wchodzą w skład linii produkcyjnych i tego, czy działają one prawidłowo i z optymalną prędkością dla efektywności pracy. Tachometry sprawdzają się także w każdym warsztacie przemysłowym, w którym przy ich użyciu sprawdza się działanie wałów maszyn obrabiających, w tym tokarek. Co ciekawe, można znaleźć je ponadto w dziedzinie medycyny, gdy mierzą prędkość i przepływ krwi w systemie krążenia, choć w tym przypadku jest to urządzenie o nieco innej budowie, zwane hemotachometrem.

Tachometry cyfrowe

Precyzyjne tachometry cyfrowe, takie jak model firmy RegMag, który mamy do zaoferowania naszym klientom, pozwala na dokonywanie pomiarów z dużą dokładnością +/- 3 obr./min w zakresie od 1 do 9999 obrotów. Wszystkie wskazania pojawiają się na wyświetlaczu LED wykonanym z odpornego, niepodatnego na uszkodzenia materiału. Samo urządzenie jest również niewielkie (72x36x20 mm) i niezawodne ze względu na swoją solidną budowę.  

Tachometry cyfrowe to urządzenia sprawdzające się wszędzie tam, gdzie konieczne jest analizowanie prędkości obrotowej maszyn i jednostek napędowych. Wskazania te bowiem pokazują, czy urządzenie działa w pełni prawidłowo i w optymalnym dla siebie zakresie pracy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl