500 439 972 BIURO@REGMAG.PL
Zastosowanie tachometrów cyfrowych
Zastosowanie tachometrów cyfrowych

Jak działają nowoczesne tachometry cyfrowe?

Urządzenia te mierzą prędkości obrotowe dzięki odbieranym przez czujniki impulsom, które następnie są przetwarzane na impulsy elektryczne wskazujące liczbę obrotów w jednostce czasu (najczęściej w ciągu minuty). Najbardziej sprawdzonym sposobem na uzyskiwanie prawidłowych pomiarów są magnesy – te montowane są na wirującym elemencie, co pozwala na uniknięcie jakichkolwiek błędów w wynikach.

Jakie zastosowanie mają tachometry cyfrowe?

Tachometry mają zastosowanie przy wszystkich pojazdach mechanicznych, także maszynach rolniczych. To jednak nie jedyny sposób ich użycia. Takie obrotomierze pozwalają na kontrolowanie urządzeń, które wchodzą w skład linii produkcyjnych i tego, czy działają one prawidłowo i z optymalną prędkością dla efektywności pracy. Tachometry sprawdzają się także w każdym warsztacie przemysłowym, w którym przy ich użyciu sprawdza się działanie wałów maszyn obrabiających, w tym tokarek. Co ciekawe, można znaleźć je ponadto w dziedzinie medycyny, gdy mierzą prędkość i przepływ krwi w systemie krążenia, choć w tym przypadku jest to urządzenie o nieco innej budowie, zwane hemotachometrem.

Tachometry cyfrowe

Precyzyjne tachometry cyfrowe, takie jak model firmy RegMag, który mamy do zaoferowania naszym klientom, pozwala na dokonywanie pomiarów z dużą dokładnością +/- 3 obr./min w zakresie od 1 do 9999 obrotów. Wszystkie wskazania pojawiają się na wyświetlaczu LED wykonanym z odpornego, niepodatnego na uszkodzenia materiału. Samo urządzenie jest również niewielkie (72x36x20 mm) i niezawodne ze względu na swoją solidną budowę.  

Tachometry cyfrowe to urządzenia sprawdzające się wszędzie tam, gdzie konieczne jest analizowanie prędkości obrotowej maszyn i jednostek napędowych. Wskazania te bowiem pokazują, czy urządzenie działa w pełni prawidłowo i w optymalnym dla siebie zakresie pracy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl