500 439 972 BIURO@REGMAG.PL
Elektryczna obroża dla psa. Kiedy i dla kogo?
Elektryczna obroża dla psa. Kiedy i dla kogo?

Wielu z nas posiada czworonożnych przyjaciół. Pies w domu to ogromna radość i przyjaciel na całe życie. Niestety zdarza się czasami, że przyjaciel dosyć niesforny i trudny do opanowania. I nie chodzi tu tylko o naszą wygodę, ale również o bezpieczeństwo nasze, odwiedzających nas gości czy samego psa. Oczywiście najlepiej byłoby skorzystać z kilkudziesięcio-godzinowego kursu z trenerami pomagającymi opanować zwierzę. Nie zawsze jednak dysponujemy finansami i czasem koniecznymi do ułożenia psa w ten sposób. Z pomocą mogą nam wtedy przyjść różne ciekawe gadżety do tresury.

Dlaczego tak ważne jest, żeby pies z nami współpracował?

Wychodzenie na spacer na smyczy ze zwierzęciem, które ciągle się wyrywa, jest tak samo męczące zarówno dla właściciela, jak i samego psa. Do tego niebezpieczne. Zdarzają się wybicia barków czy nadgarstków, upadki, a nawet wybiegnięcia czworonoga na ulicę.

Musimy też brać pod uwagę, że z parków czy chodników korzystają też inni ludzie, np. kobiety z dziećmi czy inni spacerowicze ze swoimi psami. Jeśli nie panujemy nad swoim ulubieńcem, może stać się dla nich zagrożeniem i to my jesteśmy za to odpowiedzialni.

W jaki sposób tresować psa za pomocą elektrycznej obroży?

Bardzo dobre efekty przynosi tresura za pomocą elektrycznej obroży. Na wstępie wyjaśniamy wszystkim zatroskanym o to, czy nie wyrządzamy w ten sposób zwierzęciu krzywdy. Rzeczywiście w tym sposobie wykorzystuje się nieprzyjemne dla psa odczucie, ale nie zadaje się bólu i metoda jest całkowicie bezpieczna.

Zestaw składa się z obroży wyposażonej w odbiornik oraz trzymanego przez właściciela pilota do zdalnego sterowania. Nie jest więc w ogóle potrzebna smycz i tak naprawdę daje to psu większą swobodę podczas spacerów. Kiedy zwierzę oddala się zbytnio, czy nie reaguje na komendę, urządzenie wysyła sygnał ostrzegawczy, np. w postaci lekkiej wibracji. Zazwyczaj po kilku razach już sam sygnał wystarcza, żeby powstrzymać naszego pupila np. przed wtargnięciem na jezdnię.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl