500 439 972 BIURO@REGMAG.PL
Zalety sonicznych szczoteczek do zębów
Zalety sonicznych szczoteczek do zębów

Stomatologowie są zgodni – mycie zębów przy użyciu tradycyjnej szczoteczki nie wystarcza. Odpowiednią higienę w jamie ustnej pomagają utrzymać nici dentystyczne oraz specjalistyczne płyny. Jednak nawet one nie potrafią zdziałać tego co soniczna szczoteczka do zębów. Ten stosunkowo nowy wynalazek zapewnia zachowanie pięknego, białego uśmiechu na naprawdę długo. W czym tkwi sekret tej szczoteczki?

Czym jest soniczna szczoteczka do zębów?

Szczoteczka ta ma akumulator oraz silnik, który jest odpowiedzialny za emitowanie przez nią fal dźwiękowych oraz drgań. W ciągu minuty może wykonać ona nawet 60 000 obrotów. Mimo że liczba ta jest imponująca, to na jej ogromną skuteczność wpływają fale dźwiękowe. Uderzają one w powierzchnię zębów z taką siłą, aby usunąć wszelkie zabrudzenia, bakterie oraz drobnoustroje. Dobrze znane wszystkim szczotkowanie ręczne nie jest w stanie zapewnić tak spektakularnych efektów.

Szczoteczki soniczne – zalety

Stosowanie szczoteczek sonicznych przekłada się na wyraźnie bielsze zęby. Znikają trudne do usunięcia przebarwienia po kawie, herbacie czy czerwonym winie. Najdokładniejsze mycie zębów szczoteczką manualną nie zagwarantuje ich tak szybkiego wybielenia.

Fale dźwiękowe oraz pulsacyjno- wymiatający ruch szczoteczki wyjątkowo dokładnie usuwają resztki jedzenia i nagromadzone bakterie z przestrzeni między zębami oraz z ich powierzchni. Próchnica nie ma szansy ich zaatakować.

Na uwagę zasługuje także liczba funkcji, które mają szczoteczki soniczne. Są wyposażone w timer – pomaga on przestrzegać wymaganego czasu mycia zębów. Mogą także pracować w różnych trybach, na przykład dedykowanym wrażliwym dziąsłom i uzębieniu.

W tych nowoczesnych szczoteczkach stosuje się bardzo miękkie włosie. Zapobiega to podrażnieniom i krwawieniu dziąseł, a także niszczeniu szkliwa.

To prawda, że zakup dobrej jakości szczoteczki sonicznej wiąże się z większym kosztem niż nabycie zwykłej szczoteczki. Jednak idealnie czyste zęby są tego warte. Zadbane uzębienie wymaga tylko wizyt kontrolnych u stomatologa. Natomiast leczenie zębów, którym nie została zapewniona optymalna higiena, może być bardzo drogie.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl