500 439 972 BIURO@REGMAG.PL
Jak działa dzwonek kinetyczny?
Jak działa dzwonek kinetyczny?

Dzwonek kinetyczny to nowoczesny rodzaj dzwonka, którego nadajnik nie wymaga zasilania kablowego, ani bateryjnego. Jest bardzo prosty w montażu i obsłudze oraz, dzięki wysokiej odporności na wpływ czynników zewnętrznych - niezawodny. Czy warto zainwestować w bezprzewodowy dzwonek do drzwi? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Jak działa bezprzewodowy dzwonek kinetyczny?

Urządzenie składa się z dwóch elementów – niewielkiego bardzo wytrzymałego nadajnika odpornego na działanie warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, wiatr czy mróz oraz z odbiornika zasilanego przez sieć. Nadajnik wyposażony jest w kinetyczny przycisk, który zamienia energię mechaniczną w energię elektryczną, co eliminuje konieczność montażu i wymiany baterii. Dzwonek kinetyczny jest dzwonkiem bezprzewodowym. Komunikacja między nadajnikiem, a odbiornikiem nie wymaga połączenia kablowego – odbywa się bezprzewodowo, a zasięg działania w terenie otwartym wynosi do 150 m. Częstotliwość pracy wynosi 433 MHz, a transmisja radiowa w żaden sposób nie zakłóca pracy innych urządzeń. Kilka słów warto poświęcić systemowi montażu nadajnika, który jest niezwykle prosty. W zestawie znajduje się dwustronna taśma klejąca, za pomocą której przyklejamy urządzenie w wybrane miejsce. Nadajnik wykonany jest z trwałych, wodoodpornych materiałów, dzięki czemu służy przez długi czas. Niektóre modele dzwonków oferują możliwość rozbudowy o dodatkowe odbiorniki i nadajniki.

 

Czy warto wybrać bezprzewodowy i bezbateryjny dzwonek kinetyczny?

Obecne na rynku bezprzewodowe dzwonki kinetyczne mają szereg funkcji i udogodnień, jak np. kilkadziesiąt dźwięków do wyboru, podświetlenie LED czy kilka poziomów głośności. Niewątpliwą korzyścią jest brak konieczności zakładania instalacji zasilającej, a co za tym idzie – łatwość montażu. Są przy tym niedrogie i dostępne w szerokiej gamie modeli i kolorów. Odpowiadając zatem na postawione pytanie, czy warto kupić bezprzewodowy dzwonek kinetyczny? Odpowiedź nasuwa się jedna – zdecydowanie tak!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl