500 439 972 BIURO@REGMAG.PL
Dlaczego warto posiadać kamerę samochodową?
Dlaczego warto posiadać kamerę samochodową?

Po naszych drogach porusza się coraz więcej środków transportu. Według GUS w Polsce jest już blisko 30 mln pojazdów wyposażonych w silniki, z czego prawie 23 mln to samochody osobowe. Tak duża liczba użytkowników dróg wiąże się z coraz większym zatłoczeniem w miastach i poza nimi, a tym samym dużym ryzykiem wypadków. Dlaczego w rzeczywistości kamery samochodowe zwiększają nasze bezpieczeństwo? 

Jakie dane zbiera kamera samochodowa?

To niewielkie urządzenie ma na celu zapisywanie materiału audio oraz wideo, a umieszczana na szybie pojazdu nagrywa to, co dzieje się przed nim oraz za nim. Ma ona także wbudowany GPS, który śledzi parametry podróży. Oferowana w naszym sklepie kamera samochodowa WDR FullHD jest wyposażona również w czujnik ruchu oraz załączaną automatycznie kamerę cofania, która ułatwia manewrowanie pojazdem w ruchu miejskim. Ma także czujnik, który wykrywa nagłe hamowanie oraz kolizje i zapisuje je w trwałej pamięci urządzenia.

Zalety montażu kamery samochodowej

Jedną z najważniejszych zalet wynikających z zamontowania kamery w samochodzie jest możliwość dochodzenia swoich praw w przypadku stłuczki oraz bezpodstawnego zatrzymania na drodze przez policję. Nagranie będzie także dowodem przy próbie wyłudzenia odszkodowania, np. w sytuacjach symulowanego i celowego potrącenia. Jeśli na drodze nie ma świadków, niewinność kierowcy jest bardzo trudna do udowodnienia, gdyż to zazwyczaj piesi są traktowani preferencyjnie. Wówczas nagranie z pokładowej kamery stanowi dowód na naszą niewinność i pozwala na szybkie zdemaskowanie oszusta. Urządzenia te umożliwiają także nagranie brawury i niebezpiecznego zachowania innych kierowców, a także niezwykłych zjawisk przyrody. W przypadku tych ostatnich, to właśnie kamera zamontowana w samochodzie zarejestrowała uderzenie meteorytu w miejscowości Czelabińsk w Rosji, które to wideo zyskało światowy rozgłos.

Montaż kamer samochodowych ze względu na korzystną cechę tych urządzeń jest coraz bardziej powszechny, co ma pozytywny skutek uboczny w postaci ostrożniejszej jazdy także innych użytkowników drogi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl