500 439 972 BIURO@REGMAG.PL
Cechy dobrej latarki rowerowej
Cechy dobrej latarki rowerowej

Dobrze oświetlony rower zwiększa bezpieczeństwo cyklisty. Jazda po zmierzchu czy w czasie pochmurnej pogody bez lampki lub latarki jest igraniem z ogniem. Rozsądny kierowca powinien zadbać, aby zawsze być doskonale widocznym, a także móc obserwować, co dzieje się przed nim na trasie. Dlatego tak istotne jest wyposażenie jednośladu w oświetlenie. Jak wybrać dobrą latarkę rowerową? Podpowiadamy.

Widoczna nie tylko dla rowerzysty

Niestety, światło emitowane przez niektóre latarki jest widoczne tylko dla rowerzysty. Taki sprzęt nie jest też w stanie właściwe oświetlić drogi. Używanie latarek emitujących słabe światło nie ma większego sensu – nie spełniają one swoich podstawowych funkcji. Dlatego przy wyborze oświetlenia rowerowego warto zwrócić uwagę na liczbę lumenów, które bezpośrednio przekładają się na jasność światła. W mieście wystarczą latarki mające około 200 lumenów. Jednak dobry sprzęt, nadający się do jazdy w terenie, musi mieć moc bliską 1000 lumenom.

Zasilanie latarki rowerowej

Oświetlenie rowerowe może pobierać energię zarówno z baterii, na przykład paluszków AAA, jak i z akumulatorów. O ile rower służy do poruszania się po mieście, wersja z bateriami wydaje się odpowiednia. Bardziej wymagający cykliści, którzy lubią wypady w teren, docenią latarki działającej dzięki akumulatorowi na USB lub ogniwu 18650.

Sposób wykonania

Nie tylko wypadek drogowy może spowodować zniszczenie latarki. Rower może po prostu upaść, co na pewno skończy się zniszczeniem mało wytrzymałego oświetlenia. Jazda szutrowymi ścieżkami może też sprawić, że w lampkę trafi kamień. W związku z tym trzeba sprawdzić, czy obudowa oraz szkiełko w latarce są solidne, dobrej jakości oraz odporne na uszkodzenia.

Praca w różnych trybach

Ważne, aby istniała możliwość sterowania mocą latarki. Powinna ona móc pracować w trybie dziennym oraz nocnym. Ma to nie tylko wpływ na pobór energii. Używanie zbyt silnego oświetlenia w dzień może oślepić osoby jadące z naprzeciwka. Natomiast w nocy czy w czasie złej pogody stosowanie takiego światła jest jak najbardziej wskazane.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl